З 13.08.2015 року діють нові норми оподаткування неприбуткових організацій

Продовження публікації щодо нових норм оподаткування неприбуткових організацій, що діють з 13.08.2015 року

1. З 13.08.2015 року підставою для виключення неприбуткової організації з Реєстру неприбуткових установ та організацій і нарахування податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств, штрафних санкцій і пені відповідно до норм Податкового Кодексу України (далі ПКУ) є становлення контролюючим органом факту використання неприбутковою організацією доходів (прибутків) для цілей інших, ніж передбачені установчими документами.
2. Податкові зобов'язання, штрафні санкції і пеня нараховуються, починаючи з першого числа місяця, в якому вчинено таке порушення.
3. Кабінет Міністрів України встановлює порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій.
4. До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам цього пункту і не є платниками податку, зокрема, можуть бути віднесені:
• бюджетні установи;
громадські об'єднання, політичні партії, творчі спілки, релігійні організації, благодійні організації, пенсійні фонди;
• спілки, асоціації та інші об'єднання юридичних осіб;
• житлово-будівельні кооперативи (з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому відповідно до закону здійснено прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом житлового будинку і такий житловий будинок споруджувався або придбавався житлово-будівельним (житловим) кооперативом), дачні (дачно-будівельні), садівничі та гаражні (гаражно-будівельні) кооперативи (товариства);
• об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, асоціації власників жилих будинків;
• професійні спілки, їх об'єднання та організації профспілок, а також організації роботодавців та їх об'єднання;
• сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, кооперативні об'єднання сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів;
• інші юридичні особи, діяльність яких відповідає вимогам цього пункту.
5. У разі придбання послуг/товарів у неприбуткових організацій на суму, що перевищую 50 розмірів мінімальних заробітних плат (1218*50) тобто 60900 грн. платники податку на прибуток зобов'язані коригувати фінансовий результат до оподаткування на суму придбання, чим збільшують об'єкт оподаткування податком на прибуток.
6. Відповідно до п.п.140.5.9 ПКУ платники податку на прибуток мають право не збільшувати фінансовий результат до оподаткування податком на прибуток тільки на 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року, які витратили на благодійність неприбутковим організаціям;
7. Фізичні особи мають право на податкову знижку відповідно до п.п.166.3.2 ПКУ на суму коштів або вартість майна, перерахованих (переданих) у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, які на дату перерахування (передачі) таких коштів та майна відповідали умовам, визначеним пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, у розмірі, що не перевищує 4 відсотків суми його загального оподатковуваного доходу такого звітного року".
8. Відповідно до п.п.266.4.2 громадські об'єднання та благодійні організації мають право на пільги з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Далі буде.....

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Вы должны войти Авторизованы чтобы оставить комментарий.