Податківці радять фізичним особам волонтерам вести книгу доходів і витрат та складати акт прийому-передачі

Податківці радять фізичним особам волонтерам вести книгу доходів і витрат та складати акт прийому-передaчі

(Лист ДФС від 27.04.2016 р. № 9852/10/26-15-13-02-16)

ДФС надала роз’яснення щодо документального оформлення передачі благодійної допомоги та порядок оподаткування благодійної допомоги благодійними організаціями та волонтерами (фізичними особами)

ДФС зазначає, що набувач благодійної допомоги зобов'язаний підтвердити благодійнику - юридичній або фізичній особі статус учасника бойових дій. Члени сімей зазначених осіб зобов'язані підтвердити родинний зв'язок з учасником бойових дій, статус учасника бойових дій, поранення, інше пошкодження здоров'я, гибель та інші пошкодження внаслідок АТО.

Підтвердження факту надання такої допомоги фізичним особам є документ складений у письмовому вигляді, зокрема, але не виключно, акт прийому-передaчі. Оскільки благодійна допомога носить цільовий характер, доцільно для ідентифікації отримувача благодійної допомоги вказувати реєстраційний номер облікової картки або прізвище, ім’я, по-батькові з зазначенням дати народження, як це зазначено нормами ст. 70 Податкового кодексу України.
Крім того, відповідно до пп. "а" п. 176.1 ст. 176 Кодексу платники податку фізичні особи, в тому числі як благодійники – фізичні особи так і фізичні особи - набувачі благодійної допомоги зобов'язані вести облік доходів і витрат в обсягах, необхідних для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі якщо такий платник податку зобов'язаний відповідно до цього розділу подавати декларацію або має право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податкову знижку. Форма Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та порядок її ведення затверджені Наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №794, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 грудня 2013 р. за N 2217/24749.

Детально: Лист ДФС від 27.04.2016 р. № 9852/10/26-15-13-02-16

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Вы должны войти Авторизованы чтобы оставить комментарий.