Національний банк України ініціює законодавчі зміни, згідно з якими банки отримають час на відновлення їх нормальної діяльності

<h3>Національний банк України ініціює законодавчі зміни, згідно з якими банки отримають час на відновлення їх нормальної діяльності:</h3>

З метою зменшення впливу негативних явищ у банківській системі, спричинених девальвацією національної валюти, втратою довіри з боку вкладників, бойовими діями в окремих областях України Національний банк України ініціював унесення змін до статті 8 Закону України "Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків".
Як наголосив перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук, відповідний законопроект було розроблено регулятором та за його ініціативи внесено на розгляд Верховної Ради України 20 березня 2015 року народними депутатами України – членами Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності Верховної Ради України (реєстраційний номер 2449).
Законопроектом передбачено право Національного банку України не відносити банк до категорії проблемних та неплатоспроможних, якщо зменшення розміру регулятивного капіталу, значення нормативу його достатності (адекватності), нормативів поточної та короткострокової ліквідності, збільшення обсягу негативно класифікованих активів банку були спричинені зростанням після 6 лютого 2014 року курсу іноземних валют до національної валюти України та/або формуванням резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями після цієї дати.
Законопроект установлює строк дії норми щодо права Національного банку України не відносити банк до категорії проблемних та неплатоспроможних до 1 січня 2019 року.
"Події в Криму і на сході України, руйнування господарських зв’язків між підприємствами, девальвація національної валюти, падіння реальних доходів населення серйозно погіршили стан банківської системи, – сказав Олександр Писарук. – Банківській системі об’єктивно потрібен час для того, щоб відновити свої капітали. Тому Національний банк України ініціює зміни до закону, завдяки яким банки отримають час на відновлення їх нормальної діяльності, а також стимулює банки йти назустріч позичальникам в плані реструктуризації їх боргів".
Також він додав, що усі норми законопроекту було погоджено з Міжнародним валютним фондом.

Нагадаємо, що на сьогодні норми статей 75 і 76 Закону України "Про банки і банківську діяльність" зобов’язують Національний банк України віднести банк до категорії проблемних, наприклад, якщо норматив достатності капіталу банку зменшився лише на піввідсотка – з нормативного значення 10% до 9,5%, а в разі зменшення розміру нормативу капіталу до однієї третини – з 10% до 3% банк визнається неплатоспроможним.

"Водночас нагляд за банками не тільки не буде ослаблений, але навіть посилений. Також Національний банк України буде жорстко контролювати плани капіталізації банків, а ті, хто не впорається з їх виконанням, будуть виведені з ринку", – резюмував перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук.

За інформацією прес-центру НацБанку.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Вы должны войти Авторизованы чтобы оставить комментарий.