НБУ повідомляє щодо умов повернення строкових банківських вкладів укладених до 06.06.2015 року

НБУ повідомляє щодо умов повернення строкових банківських вкладів укладених до 06.06.2015 року
Порядок укладання договору банківського вкладу (вклад на вимогу або строковий вклад) регулюється нормами частиною першою статті 1060 Цивільного кодексу України.

Відповідно до положень частини четвертої зазначеної статті Цивільного кодексу України сторони договору банківського вкладу можуть передбачити можливість продовження строку його дії договору.
Якщо подібна умова відсутня, договір вважається подовженим на умовах вкладу на вимогу (зазначене правило застосовується у разі, якщо сторони не погодили іншого порядку продовження строку дії договору та нарахування процентів на вклад).
06.06.2015 року набрав чинності Закон щодо умов повернення строкових депозитів.
Законом передбачено, що дострокове повернення вкладу та нарахованих процентів за ним можливе виключно у випадку, коли це передбачено умовами договору банківського строкового вкладу, крім договорів укладених до набрання чинності Закону.
Тобто відповідно до положень статті 1060 Цивільного кодексу України в редакції, що діяла до 06.06.2015 року, банк був зобов’язаний достроково видати вклад (або його частину), що внесений на умовах його повернення зі спливом строку, на першу вимогу вкладника – фізичної особи та незалежно від того, чи був такий обов’язок банку зазначений у договорі банківського строкового вкладу.
У зв’язку з цим звертаємо увагу, що для договорів, які були укладені до 06.06.2015 року та строк дії яких закінчився або закінчується після зазначеної дати, у разі, якщо їх умовами передбачено продовження дії на певний строк або до настання певних обставин, або такі договори продовжують діяти на умовах вкладу на вимогу в силу закону, це означає, що вони укладені до набрання чинності Закону.
Повернення вкладникові банківського строкового вкладу та нарахованих за ним процентів до спливу строку повинно здійснюватись банком на першу вимогу вкладника – фізичної особи. Зміна умов повернення банківських строкових вкладів за вищевказаними договорами можлива лише шляхом внесення змін до таких договорів за взаємною згодою їх сторін.
Лист Національний банк України 23.07.2015 № 18-01012/51669

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Вы должны войти Авторизованы чтобы оставить комментарий.