Законодавець закріпив за працівником право на розірвання трудового договору з обов’язком двотижневого попередження, а не з правом працівника двотижневого відпрацювання

Законодавець закріпив за працівником право на розірвання трудового договору з обов’язком двотижневого попередження, а не з правом працівника двотижневого відпрацювання

Висновок ВССУ: відповідно до частини 1 статті 38 КЗпП працівник має право розірвати договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні.

Окрім того, працівник має право у визначений ним строк розірвати трудовий договір за власним бажанням, якщо власник або уповноважений ним орган не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору.
Колегія суддів вважає, що суд апеляційної інстанції не звернув уваги на те, що протягом двох тижнів для відпрацювання після подання заяви про звільнення, позивач не подавала заяви про відкликання своєї заяви про звільнення. У матеріалах справи міститься заява про відкликання заяви про звільнення, проте позивач не довела, коли саме така заява була нею надіслана відповідачу та отримана ним, що є її процесуальним обов’язком.
Крім того, за змістом статті 38 КЗпП законодавець закріпив за працівником право на розірвання трудового договору, укладеного на невизначений строк, з обов’язком двотижневого попередження, а не з правом працівника двотижневого відпрацювання.

Також передчасним є висновок апеляційного суду про порушення роботодавцем положень статті 184 КЗпП, що забороняє звільняти вагітних жінок, оскільки зазначена норма права застосовується у разі звільнення працівника за ініціативою роботодавця, тоді як позивачка була звільнена за власним бажанням.

Детально http://sc.gov.ua/ua/
Висновок Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ по справі №6-26976 св 15.

Комментариев еще нет.

Оставить комментарий

Вы должны войти Авторизованы чтобы оставить комментарий.